Şile Ağva

Hafta sonu kaçamağı için en güzel rotalar

Yaz döneminde kullanılan izinler nedeni ile, yılın geri kalanında tatil planı yapmak oldukça zorlaşıyor. Sonbahar ve kış döneminde yoğun şekilde gerçekleşen hafta sonu kaçamakları için hem ülkemizde hem de Avrupa’da birçok farklı rota var.

Siz de bu sonbahar sevdiklerinizle birlikte gerçekleştirebileceğiniz hafta sonu kaçamakları için en güzel rotaları arıyorsanız doğru yerdesiniz.

Türkiye’de Hafta Sonu Kaçamağı İçin En Güzel Rotalar

Özellikle çocuklu ailelerde yaşanan sorunlardan biri bir kaç gün için yurtdışına çıkmanın zorlu olmasıdır. Pek çok çift ve aile, Türkiye sınırları içerisinde harika hafta sonu gezileri gerçekleştirmekte.

Çiftlerin sonbahar döneminde en sık tercih ettiği rotalardan biri de Ağva. Sonbaharın tüm renklerini yaşatan manzarası ve butik otelleri ile öne çıkan bölgede yapabileceğiniz birçok farklı aktivite de yer alıyor. Göksu ve Yeşilçay kenarında manzaranın keyfini çıkartabilir, doğa yürüyüşlerine çıkabilir ya da dilerseniz Şile’yi ziyaret edebilirsiniz.

Sonbaharın en sevilen bölgelerinden bir diğeri de Kapadokya. Nevşehir’e uçakla ulaşım sağladıktan sonra yarım saatlik bir seyahat ile ulaşabileceğiniz bölgede insanlığın en gizemli yapılarını inceleyebilir ve eşsiz güzelliğin keyfini yaşayabilirsiniz.

Bolu’da yer alan Abant Gölü de hafta sonu aileniz ve sevdiklerinizle vakit geçirmek için ideal bölgelerden biri. Göl kenarında keyifli yürüyüşler gerçekleştirebilir ya da yakında bulunan Mudurnu bölgesini ziyaret edebilirsiniz.

Ağva
Şile – Ağva
Nevşehir Kapadokya
Nevşehir – Kapadokya
Bolu - Abant Gölü
Bolu – Abant Gölü

Avrupa’da Hafta Sonu Kaçamağı İçin En Güzel Rotalar

Kısa tatiller için yapılacak tercihte en çok dikkat edilmesi gereken noktalardan biri, kısıtlı zaman içerisinde yapmak istediklerinizi tamamlayabileceğiniz bir şehir seçmektir. Roma ve Floransa gibi şehirler ev sahipliği yaptıkları yüzlerce müze ve sanat eseri nedeni ile hafta sonu kaçamakları için yanlış seçim olabilir.

Birkaç günlüğüne ziyaret edilebilecek en güzel Avrupa şehirlerinin başında Amsterdam gelmektedir. Müzeleri ve şehrin ortasından geçen nehir sayesinde keyifli vakit geçirmeye imkan veren şehir, iki ya da üç gün içerisinde gezilebilmektedir.

Alternatif bir rota değerlendirmek isteyenler için ise Helsinki ideal opsiyon olabilir. Kış döneminde -30 dereceye kadar düşebilen sıcaklıklar, sonbaharda 0 ila 10 derece arasında seyreder. Şehir içinde yer alan müze ve tarihi noktalar kısa süre içerisinde ziyaret edilebilecek kadar yakındır.

Amsterdam
Amsterdam
Helsinki
Helsinki

Leave a Reply