Facebook hesabini sil

Facebook hesabı tamamen nasıl kapatılır?

Dünyanın en büyük sosyal ağlarından biri olan Facebook‘ un 2018 verilerine göre 2,13 Milyar üyesi bulunuyor. En son edinilen bilgilere göre ise dünyada 7 milyardan fazla kişi yaşıyor. Yani dünyanın %30 ‘u facebook kullanıyor ve bu kullanıcılardan bir tanesi de sizsiniz.

Ne var ki, bazı durumlarda ve ya artık sıkıldığınız için facebook hesabınızı kapatmak isteyebiliyorsunuz. Facebook’ un bu konuda farklı çözümleri olsa da, (mesela hesabınızı dondurmak gibi) yinede hesabınızı tamamen silmek isteyebilirsiniz.  Tam da burada size hesabınızı nasıl tamamen silebileceğinizi anlatacağız.

Tabi ki; hesabınızı tamamen silmeden önce bazı konulara dikkat etmeniz gerekiyor.

  • Eğer bir facebook grubu yönetiyorsanız ve ya bir sayfanız varsa; bu gruba ve ya sayfaya 2. bir yönetici ataması yapmazsanız hesabınız tamamen silindiğinde bu gruba erişemezsiniz. Bu grupta hesabınızla birlikte silinecektir,
  • Silme işlemini başlattıktan sonra 30 gün hesabınıza hiç bir şekilde giriş yapmamalısınız. Eğer yaparsanız hem hesap kapatma işlemini yeniden yapmanız, hemde bir 30 gün daha beklemeniz gerekiyor. Maalesef 1 aydan önce facebook hesabınızı tamamen kapatmanız henüz mümkün değil,
  • Ayrıca hesabınız tamamen silindiğinde, hesabınızı geri almanız mümkün değil. Bu sebeple her şeyi silmeden önce bir kaç kere düşünmekte fayda var. Ayrıca tüm verilerin silinmesi 90 gün sürebiliyor. Tabi bu süre hesabın kapanmasını etkilemiyor. Yani 30 gün sonra hesabınız silinmiş oluyor fakat verilerinizin tamamen silinmesi 90 güne yakın.

Unutmadan ekleyeyim, facebook hesabınızı tamamen kapatmadan önce resimlerinizi yedeklemeyi unutmayın. Fotoğraflarınızı kendiniz manuel olarak indirebileceğiniz gibi facebook’un hesap kapatma ekranında bulunan dosyalarınızı indirebilmeniz için hazırlanmış olan uygulamayı kullanarak ta bunu yapabilirsiniz.

Hesap kapatma işlemine başlayalım

Öncelikle hesabınızda yüklü olan facebook uygulamalarını silmeniz gerekiyor. Uygulama ayarlarını açmak için bu linki kullanabilirsiniz. Sonrasında silmeniz gereken uygulamaların yanındaki checkbox’ı işaretleyerek sağ üstte bulunan kaldır butonuna tıklayarak uygulamaları kaldırabilirsiniz.

Facebook Uygulama silme

Uygulamaları kaldırdıktan sonra facebook hesabınızı tamamen silmek için aşağıda paylaştığımız linki tıklayarak hesap silme bölümüne erişebilirsiniz.

Bu linke tıklayarak facebook hesap silme ekranına erişebilirsiniz.

Hesap silme ekranında “Hesabımı Sil” butonuna tıklayın.

Facebook hesabini silmek

Şifrenizi girmenizi isteyen bir ekranla karşılaşacaksınız, facebook şifrenizi girin ve ardından facebook sizden son bir onay isteyecek. Bu ekran da Hesabımı Sil butonuna tıklayarak hesabınızı silme işlemini başlatın. Facebook hesabınızı kalıcı olarak silmek işte bu kadar basit.

Facebook hesabimi sil
Facebook hesabimi sil

Leave a Reply