Universal Robots Akademi

Universal Robots Akademi açıldı. Hemde ücretsiz

Universal Robots’ un ücretsiz eğitim platformu, Universal Robots Akademi

Robot teknolojisinin her geçen gün daha fazla önem kazandığının sizlerde farkındasınızdır. Bu bağlamda Universal Robots firması ücretsiz çevrim içi eğitim programını duyurdu.

Firmanın hedefi robot okur yazarlığını mümkün olan en üst seviyeye çıkarabilmek. Bu hedefi gerçekleştirmek için Universal Robots firması, Universal Robots Akademi‘ yi ücretsiz eğitim fırsatı sunarak herkese açtı.

Bu eğitim platformu ile robotların kurulumu, programlanması sanal ortamda gerçekleştirilebiliyor. Ayrıca bu platformda robot programlamayı öğrenmek isteyenler, temel programlama bilgilerini alabiliyorlar.

Universal Robots’ un çevrimiçi platformunda eğitimler altı aşamadan oluşuyor. Bu aşamalar; sensörlerin, denetleyicilerin eklenmesi, bağlanması ve temel fonksiyonları yerine getirecek olan programların yazılmasını içeriyor.  Eğitimler uzun sürüyor gibi görünsede yaklaşık 87 dakika sürdüğünü söyleyebiliriz. Universal Robots Akademisi ne yazık ki şu an yalnızca İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca ve Çince dil desteği ile eğitim veriyor. Türkçe dil desteği olmaması gerçekten üzücü bir durum.

Eğer robot teknolojisine ilginiz varsa, Universal Robots Akademi‘ ye ücretsiz üye olarak eğitimlere başlayabilirsiniz…

 

Leave a Reply